Întrebare recomandată | Master2001 a întrebat:

Cum pot scoate mirosul urat din adidașii de fotbal? Sau din orice fel de adidași?

Răspuns Câştigător
| Dragos13ro a răspuns:

Cu bicarbonat de sodiu. La mine a functionat. happy

| Master2001 explică (pentru Dragos13ro):

Ok dar cum cu bicarbonat? Ce trebuie sa fac? Si cum sa i spăl?

| Dragos13ro a răspuns (pentru Master2001):

II speli cu o carpa uda. Ii usuci cu feonul. Pui bicarbonat de sodiu ca sa absoarba mirosul dupa dai cu feonul in ei sa se curete de bicarbonat.

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Spala-i in masina de spalat cu detergent si balsam de rufe.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

In cartea "Tratamentul bolilor prin legume fructe si cereale" medicul JEAN VALNET scrie următoarele:"Alaturi de proprietățile ei antiseptice si cicatrizante, argila este un absorbant remarcabil.Ea absoarbe mirosurile urate.Argila s-a folosit totdeauna pentru a elimina mirosul neplăcut al unor uleiuri medicinale si al anumitor materii grase care vor sa concureze untul."

| DanielPH a răspuns:

Spala-i de mana, iar pe langa detergent si balsam pune si ceva bicarbonat. Bicarbonatul te scapa de bacterii. Ei miros urat nu din cauza transpiratiei, ci din cauza bacteriilor din transpiratie. Iar dupa ce i-ai spalat si uscat, da-ti cu un deodorant de picioare, merge si unul pentru adidasi, sa-i simti fresh.
Succes!

| Directioner99 a răspuns:

Ii speli si ii dai cu odorizant de papuci.gasesti in majoritatea magazinelor..deichmann

| pinkyypromise a răspuns:

Cu pliculete de ceai sau gel de silico (pe care il gasesti in pliculetele alea din cutiile de papuci). si cumpara un odorizant de incaltaminte, se gaseste la dm.

| TabanA a răspuns:

Salut, in primul rand ii speli si vezi ca gasesti la farmacii borozin sub forma de pliculete. Pui dimineata inainte de a ii incalta 1 pliculet in ei timp de 7 zile, o sa te ajute. Acum mai conteaza si materialul din care este confectionata incaltamintea.

| Adipop4566 a răspuns:

Cu bircabonat de sodiu

| Anonim46367e7 a răspuns:

Pai lasa i sa se inmoaie cu bicarbonat câtva apoi îi poti freca putin la mana dupa baga la mașina de spalat cu detergent si balsam. Fundă?

| GopnikElite a răspuns:

Dai cu parfum