| AN_Andreea_2000 a întrebat:

Buna,cum pot scoate o pata de noroi galben de pe o geaca de blug?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

In masina de spalat.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Duci geaca la nufarul, acolo ei au masini speciale si solutii de indepartat petele.

| SilentRain a răspuns:

Lasă geaca în apa fierbinte, apoi freac-o cu pasta de dinți și pe urma cu dero, și pe urma bagi în mașină de spălat

| gabicoo a răspuns:

Simplu și ușor.
Tu zici "noroi galben"! Te referi la banalul "lut".
Lași geaca să se usuce bine undeva la soare.
Apoi cu o perie de haine freci pata de noroi până se duce de pe geacă cea mai mare parte a pământului uscat.
După care pui geaca la spălat fie la mașină fie o speli separat într-un lighean. Recomand să folosești detergent lichid pentru rufe colorate.
Succes!
happy