| Loren3 a întrebat:

Dacă fac un tort care va fi consumat abia ziua următoare, sa il bag la frigider?
Sau nu, ca sa se insiropeze mai bine?

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cel mai bine sa-l bagi in frigider. Sotia mea se ocupa cu torturi. Nu te juca cu caldura! O gramada de oameni pot face toxinfectie alimentara. Insiroparea se produce si in frigider doar nu-l bagi in congelator!

| Fatamuntilor a răspuns:

La torturi e chiar RECOMANDAT sa fie facute de pe zi pe alta tocmai pentru a se insiropa.
Il bagi la direct la rece!

| alina2k18 a răspuns:

Maxim 2 ore ca sa se insiropeze bine la temperatura camerei si dupa la frigider.
Fireste ca daca ai 28-30 grade in bucatarie nu m-as risca in locul tau sa il las 2 orewinking ci mai putin.

| Nonolita a răspuns:

Il lasi afara un timp ca sa se insiropeze. Dar peste noapte il pui la frigider. Altfel, crema se poate strica de la caldura.