| Panteraa a întrebat:

Dacă fac un tort glazurat cu ciocolată și vreau să îl ornez cu multe fructe trebuie să pun fructele cât timp e încă moale glazura sau după ce se întărește? După părerea mea trebuie puse cât încă e moale ca să se fixeze bine, dar având în vedere că nu am mai făcut poate știe cineva cu mai multă experiență cum se face exact pentru că nu vreau să îl stric? În rețeta tortul e ornat altfel și nu ma pot lua după asta. Mulțumesc!

3 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Trebuie sa le pui cand glazura este moale. Asa cum ai spus si tu, trebuie sa se fixeze. Ai grija ca fructele sa le lasi putin cat sa se scurga din sucul acela al lor ca sa nu ai surprize neplacute.

| Ama1011 a răspuns:

Buna, poti pune si dupa ce s-a intarit glazura, iar apoi pui putina glazura pe fructe ca sa se prinda de tort! Nu stiu daca intelegi ce spun, dar daca ai de gand sa pui fructe doar intr-o anumita parte a tortului, ar arata glazura mai fixa pe tort si fructele ca si cum ar fi puse acolo pe el, nu bagate in glazura! Sper ca intelegi ce vreau sa zic