| OdetteSs0000 a întrebat:

Doresc să returnez un produs comandat de pe eMag. Am citit despre politica de retur a lor. Însă nu îmi este clar un lucru. Se pare că produsul trebuie să fie intact (ce era în cutie, nu?), iar acele documente, să le zic așa, să fie și ele intacte. Problema e am deschis cutia și am rupt factura, sau ce era lipit pe ea. Nu am deschis/folosit produsul din cutie. Mi-l vor accepta?

Răspuns Câştigător
| BogdanM275 a răspuns:

Produsul îl poți returna în maxim 30 de zile.

uite aici mai multe detalii.
https://www.emag.ro/info/30-de-zile-drept-de-retur

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Vezi ca factura o gasesti si pe net, in contul tau. O scoti si o printezi dar nu te va intreba nimeni de ea. Trebuie sa fie intact produsul si componentele sale.

| Bizon95 a răspuns:

Evident ca ai deschis cutia
cat despre factura si certificatul de garantie, alea nu prea conteaza, din cauza ca ei pot sa scoata altele (nu stiu ce ai rupt de pe ea? bonul?)

asa ca du-te cu el si vezi, oricum nu poti face altceva

| OdetteSs0000 explică (pentru Bizon95):

Nu mi-au dat bon curierul. Era o făcură, pe care scria numele meu, adresa, nr de telefon și alte date.

| Bizon95 a răspuns (pentru OdetteSs0000):

Ala nu conteaza, iar la eMAG chiar nu conteaza, ei iti dau drept de retur 30 de zile oricum ai lua produsul, ca asa vor ei (politica lor proprie)

la alte magazine e cu 14 zile si numai la comanda online (ca asa e legea) si acolo ti-ar trebui recipisa de la curier ca sa dovedesti cand a ajuns produsul la tine

insa in ambele cazuri nu conteaza daca e evident ca nu a trecut timpul in care aveai drept de retur (daca il ai de cateva zile, e evident ca nu au trecut 30)

| OdetteSs0000 explică:

Mulțumesc tuturor, s-a rezolvat.