| anonim_4396 a întrebat:

Buna Ma numesc Adina Sunt insarcinata cu el Si el nu a vrut ca eu sa raman Gravida cu el Adica Am ramas Insarcinata Intentionat, Si in schimb Avem O relatie De mult timp suntem impreuna Dar In schimb El mereu In oras De unde este fosta lui iubita Adica prima Lui iubita Cu care Are doi Copii. Din prima Relatie din Cate am inteles se cunosc de mici Copiii merge foarte rar in oras La ea Si am fost si eu. si cu el si Amandoi Se opresc Si se privesc Unul La altul Dar in schimb cand eu am observat ca el se uita la ea El mereu imi repringea Mana Mea Si cand m-am enervat si am zis Ceva drespe ea El a ridicat Mana la mine Dar in Schimb pe el Nu il mai intereziaza de ea Dar in schimb Fosta lui iubita de cand sa desparit el de ea El de atunci mereu Aflla de ea Dar in schimb Si el asa mai aflla de ea. Da in schimb vorbesc foarte rar pe Net Dar cand e vorba de adevar drespe Ei doi se cearta Iar ea cand ii spune Ceva lui El se supara pe ea dar ii trece catodata repede catodata greu, Oare de ce,,? De ce cand ei sau desparatit El mai merge in orasul Ala de ce, Nu pot sa imi dau sema El daca pleaca in afara din Tara Fosta lui prietena Aflla Chiar daca ii orasul Ii mare in strantate. Si el se enevereaza pe ea Dar in schimb ii pare bine Dar in schimb. Ea are toate informatie drespe el Si in schimb Catodata se inteleg bine Iar aflla fosta lui prietena Afllla si de prieteni lui vechi si de aia Noi Iar in schimb N u mai stiu ce mai fac. sad Nu mai inteleg nimic. Iar mie Nu prea imi da multe detalii Dar si el la fosta lui iubita odata ii spune adevarul odata o minte Dar in schimb cand el ii cere lui fosta ceva abbbea se mai inteleg Nu is de acord Cu ceva Dar El in schimb nu a dat divort de ea! Oare sentimente Pt mine. happy Da din cate observ fosta lui iubita are multe indinciu legat de el Si prea bine il cunoaste Mai ales de toate foste Lui iubite Stie fosta Decat stiu eu sad Iar plus de asta chiar pe paraternul Meu Nu o intereziaza de ea Dar in schimb Nu imi spune mie fuge la ea In oras.sad

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Vai,Doamne! Ai omorat limba romana.
Daca esti insarcinata cu el dar el n-a vrut, descurca-te singura, fetito!
Atat am reusit sa inteleg din ghiveciul tau de text.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dta se pare că ești de etnie romă, după felul în care te exprimi în limba română. Constat asta, nu ca să te acuz, ci ca să te ajut. Astfel dacă este așa, poate că faci parte dintr-o comunitate care are legile ei de comportament în familie. El pare că este oarecum iresponsabil după felul în care se poartă cu tine. Ar trebui să clarifici situația ta cu el. Să îl intrebi serios ce vrea și să se decidă. Copilul care l-ați făcut împreună vă leagă viețile. El trebuie să se decidă ce vrea de la viață, ce vrea de la tine. Iar apoi dta trebuie să te gândești să cauți soluția, cum să faci să poți să crești acest copil care se va naște. Nu ești singură pe lume. Ai probabil o mamă și un tată, discută și cu ei și cu alții din familie, și cu aceia care pot discuta și cu el.

| relian a răspuns:

Cati ani ai si,nu stiu as intreba daca ai dat pe la vreo scoala ceva in viata ta laughing
Asta a vrut sa fie ce anume,Intrebare sau asa o poveste doara? Daca as avea asa o iubita, pfff sa mai faci si copii cu ea, te bati singur laughing
Reformuleaza, asta daca vrei sa intrebi ceva, de asemenea rescrie povestea cumva sa poata fi inteleasa.
In mare, asa ce am inteles, este ca tu ai ramas gravida cu un tip care are 2 copii cu o alta femeie, fost iubita laughing iar tu urmezi, adica sa iti mai traga si tie inca 2, apoi sa mearga la urmatoarea laughing
Tu cand ai vazut ca el a avut o femeie si a lasat-o cu 2 copii, ce ai zis stai sa-i faci si tu sa nu te lase sau cum? laughing Dar pe aia de ce a lasat-o?

Deci ai toate sansele sa te lase si pe tine, mai ales daca vorbesti la fel cum scrii, eu as fugi si m'as ascunde undeva sa nu mai ma gasesti laughing. Scuze ca zic dar ai facut ciorba si na iesit prea bine
Deci fa cumva si drege ciorba asta, poate e prea acra, nu stiu dar fai ceva laughing

| Goete a răspuns:

Eu nici nu am citit decat inceputul... ESTI INSARCINATA CU EL, adica el se va naste dar el nu a vrut...
Cred ca nu stii ce vorbesti

| Crackman a răspuns:

Da... du te la scoala si o sa fuga si de tine

| AdelinaC a răspuns:

Parerea mea e ca nu te iubeste si ca te complici singura cautand sa il tii langa tine

| christall a răspuns:

Am citit cu greu mesajul, scrii foarte prost. Pai daca era casatorit cu 2 copii si indragostit ce mai cautai tu in peisaj? Si daca nu a vrut cum sa ramai insarcinata intentionat? Daca se duce in oras la ea, poate se duce sa vada copii, nu trebuie sa fii paranoia. Intreaba-l pe el clar ce se intampla. Daca iti spune ca pe tine te iubeste, atunci trebuie sa divorteze, sa fiti o familie, pentru ca in prezent familia lui e ea. Nu iti face sange rau pana nu stii cum stau lucrurile si doar faci presupuneri.

| DauViata a răspuns:

Draga Adina,

Te rog sa ii ierti pe copiii care au postat mai sus, ei inainte de a se fi nascut stiau deja sa scrie.
Cel mai probabil s-au nascut in familii normale, au avut mama si tata care le-au oferit toate conditiile si au avut grija de ei. Ei poate au uitat, sau nici macar nu concep, ca in aceasta lume sunt si oameni diferiți.
'Oamenii' acestia nu văd decat greselile de scriere si de exprimare pe care le faci, insa nu vad si faptul ca treci prin niste situatii ce tin de viata si de moarte.
Te rog sa ii ierti si sa inveti din greselile lor.

Uite niste sfaturi pentru situatia in care te afli care sper ca te vor ajuta:

1. Nu renunta la copil daca ești însărcinată - avortul nu a fost si nu va fi niciodata o solutie, a fost inventat de oameni care fug de griji, nu isi asuma responsabilitatea si sunt criminali.

2. Vorbește cu el, iubitul tau, si vezi daca te iubeste cu adevărat, vezi daca vrea sa intemeieze o familie cu tine. Spune-i ce te deranjează, arata-i unde greșește.

3. Dupa ce vorbesti cu iubitul tau iar acesta repeta iar greselile nu cred ca mai are rost sa stai cu el, o sa ai doar de suferit.

4. Mergi la biserica des, cere sfatul unui preot.

5. Daca ai nevoie de ajutor anunță-mă, ti-am trimis si mesaj in privat.

Sa ne auzim cu bine!

| Crackman a răspuns (pentru DauViata):

Ei bine poate am fost niste gramer nazis... dar sincer omul care mai gandeste nu se inmulteste prosteste. Poate nu a avut nici familia sau posibilitatea... dar asta nu este o scuza. Oricum fiecare cu groapa lui.

| darrio2007 a răspuns (pentru DauViata):

Bravo! Imi place cum dai sfaturi. Ai trecut si tu prin ceva asemanator?