| DeDea_3309 a întrebat:

Buna!winking
Maine chem niste prieteni pe la mine(ca sunt singura) si vreau sa fac niste sandviciuri.Cu ce ziceti sa le fac? Dati`mi niste retete bune de sandviciuri.Multumesc!love struck

Răspuns Câştigător
| PisicaAristocrata a răspuns:

Pfff, eu as manca ceva sandwich din acela facut la aparat, la toaster. Sunt atat de bune! Mi-ar placea sa fie uns cu branza topita, sa aiba ceva salam cu sunca in el si niste castraveciori feliute. Sau sandwich simplu, rece, cu margarina, parizer si ardei. Parizerul sa fie de pui, cel de porc nu imi place. Sau pune sunca slaba de curcan si o felie de salata verde. Sau snitel! Sau un fel de branza ( ai nevoie de branza, sare, piper, boia, ceapa si un pic de smantana; ceapa o maruntesti si o adaugi dupa ce ai amestecat branza cu smantana si ai obtinut o compozitie cremoasa). Mai ar fi salata de vinete sau zacusca... sunt n "retete", totul e sa ai fantezie si sa stii ce sa combini. Ar fi fain sa stii si ce le place astora care vin la tine. De aia ar fi mai bine sa faci mai multe feluri. Ca sa dai un aspect mai deosebit, poti sa le pui pe un platou si peste care se potriveste, sa razi niste telemea pe razatoare. Mai poti sa folosesti chifle, nu neaparat felii de paine. Sau cornuri. Sau chiar baghete de paine. Hm... pofta buna!

1 răspuns:
| gatito a răspuns:

Cauta pe net ca gasesti foarte multe