| Daria8100966 a întrebat:

Buna! Mi-am luat o imprimanta HP DeskJet 2720e. Acum întrebarea mea este cam cat ar tine cartușele, cate poze/foi?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

De obicei, un cartus cu 3 culori poate imprima full-color intre 10-50 pagini de format A4.
Daca colorarea acopera mai putin din pagina sau daca imprimanta est setata pe mod economic, atunci numarul paginilor se va putea mari vertiginos.

1 răspuns:
| ShadowLoleris a răspuns:

Păi depinde cât folosește din fiecare culoare. De exemplu ai mai mult negru, folosește mai mult din acea culoare. Depinde și de nuanțe. Ai o nuanță care are nevoie de mai mult albastru, folosește mai mult albastru din cartușe!