| andreeatpu_9367 a întrebat:

Mia-am petrecut vacanta de vara in strainatate si acolo m-am decis ca e timpul sa-mi schimb stilul de alimentatie pentru ca vroiam sa mai slabesc. aveam 73 kg si in 2 luni am slabit 10 kg. m-am intors acasa si am mai slabit 5. mananc ff sanatos. bineinteles ca mai mananc si eu cate o clatita, cate o prajitura(de casa) cate o bucata de ciocolata insa as vrea daca stiti sa-mi spuneti niste dulciuri mai sanatoase si care nu ingrasa. momentan am 58 kg si sunt ff mandra ca am reusit asta, deci nu as vrea sa o dau in bara cu dulciurile si sa pun la loc aceste kg. de aceea va rog daca stiti ceva retete de dulciuri sau dulciuri din magazine sa-mi spunetibig grin multumesc multhappy
(cand spun ceva dulce nu ma refer la fructe pentru ca astea le consum oricum)

3 răspunsuri:
| andreeatpu_9367 explică:

Pai de obicei in prajituri, clatite sau orice dulciuri de casa nu pun zaharbig grin prajituri prefer sa fac fara cremebig grin
la 17 ani cat am nu prea ma pricep eu sa fac cine stie ce retete savantelaughing

| iacobitza a răspuns:

Hmmmm ai p0utea sa incerci sa faci ingheata de casa nu iti trebuit foarte multe si daca te uiti pe net gasesti multe retete sau granita ...http://forum.slabute.ro/......i-780.html
pe forumul slabutelor o sa gasesti niste retete super:) app e foarte fain ca ai reusit sa slabesti atat felicitari

| 123erty1 a răspuns:

Normal nu exista sa slabesti de la dulciuri sau sati mentii greutatea, dar sunt dulciuri slabe in calorii cauta pe net si ai sa gasesti sau cand faci prajitura pune putin zahar si in crema sin blat etc sau pui numa in crema putin zahar si in rest nu mai pui.fa-ti abonament la sala si mananci cat vrei ca le arzi caloriile acolo si nu trebuie efort mare big grinsper ca ti-am fost de ajutor