| Mădă0611 a întrebat:

Nu stiu daca am nimerit categoria. Deci, treaba e ca vreau sa nu mai consum carne, si nu stiu cu ce sa imi pun sandwichul pentru munca. Aveti ceva idei? Nu imi spuneti chestii scumpe, gen pasta de avocado, ca daca ar fi dupa mine as indesa doar pastile si gata, sa nu mai existe mancare, plus ca avocado nu imi place. Ca exemple ar fi salata de vinete sau de ciuperci, "icre de fasole", chiar pilaf de orez.

15 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Pe lângă bunătăţi menţionate deja de tine (salată de vinete, de ciuperci, "icre de fasole", pilaf de orez) ai putea să-ţi faci fel şi fel de combinaţii interesante din legume, legumenoase, seminţe, nuci... Ţi-aş recomanda doar să eviţi prăjelile, că sunt super dăunătoare, dar în rest, poţi să experimentezi cât te ţine imaginaţia.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Salate... e primavara sunt legume peste tot

| Mădă0611 explică (pentru suntserios):

Nu vreau sa car caserole.

| Adry05 a răspuns:

Ai putea sa prepari niste soia si sa mai pui legume. Soia merge foarte bine si cu branza tofu.

| T0T a răspuns:

Văd că devine un trend pe TPU.

| Mădă0611 explică (pentru T0T):

N-am treaba cu trendurile, mananc cu limita si inteleg ca in natura nimic nu se pierde, nimic nu se castiga, totul se transforma, adica cineva trebuie sa manance anumite animale. Nu ma simt bine dupa ce mananc carne, as avea nevoie, vreau muschi, dar stomacul e cu alte treburi.

| Mădă0611 explică (pentru T0T):

Saracu. :'( Atata pricepe.

| winter a răspuns:

Daca vrei poti face piftele din ciuperci si le poti pune in sandvis.

| UserulAnonim a răspuns:

Nici eu nu mananc carne, imi fac sandwich-ul cu frunze de varza, rosii cu sare si putin cascaval.

| Suki08 a răspuns:

Cu castraveți, roșii, cașcaval, brânză, chestii de genul!

| Mădă0611 explică (pentru Suki08):

Cascaval nu, raman cu gust naspa dupa. Guma nu mestec.

Ceva cu ce sa imi ung felia de paine ma interesa.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Mădă0611):

Zacusca ori tocanita de legume, merge bine pe felia de paine.

| DoubleCaramell a răspuns:

Oh,hai ca-ti dau eu cateva idei.
Sandwich cu cascaval (evident facut in toaster. sau cum s-o numi rolling on the floor )
cu branza feta, si langa poate pui si o rosiuta, ceva? =)
Sandwich cu ridiche si cascaval!
Sandwich cuuu ardei si branza (de care vrei tu)
Sandwich cu ou (omleta sau ochi)
Sandwiiiiiichhhhh cuuuu salata, rosii cascaval (etc)

funda?

| Mirela27 a răspuns:

Daca iti plac vinetele fa-ti snitele din ele sau din dovlecel, putina branza sarata, o felie de rosie si gata sandwich-ul