| Akahskbw191ut2 a întrebat:

Buna! O sa va pun o întrebare, pentru unii poate stupida. Voi ce puneți pe pat, eu pun patura dar m-am saturat sa o bag în fiecare săptămână la spălat. As vrea sa pun cearsaf și vreau sa va întreb, voi când puneți cearsaf pe pat, puneți direct pe saltea sau puneți mai întâi o patura și după cearșaful?

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu am un topper, apoi cearsaf.

| relian a răspuns:

Ok de regula cei mai multi pun direct cearceas pe saltea.Mai putini folosesc o husa pentru saltea, apoi peste pun cearceasful.
Si mai putini is aia ca tine, pun patura peste saltea.

Intrebarea este de ce trebuie sa speli patura saptaminal? Daca pui patura peste saltea, cearceaf peste patura, deci se murdareste cearceaful.Bine ca dupa o perioada stiu si eu o luna doua murdaria, transpiratia nu este retinuta toata de cearsaf, trece si dincolo la patura.
Dar speli patura la juma de an nu la saptamana.Inseamna ca esti din ala obsedat de curatenie de speli patura aia saptaminal, ori dormi nesapalat cu lunile laughing

Sint la magaine huse ce nu lasa murdaria sa treaca prin ele, ori lasa f f greu.Is huse facute din bumbac sau sintetic sis f des tesute, nu lasa sa treaca nici transpiratia.Le speli odata la an sau la citiva ani.

| Akahskbw191ut2 explică (pentru relian):

Te asigur ca nu ma spăl cu lunile. S-ar putea sa am o igiena mai buna fata de tine și sa fiu mai îngrijită și mai curata decât ești tu. Nu înțeleg de ce îți dau cu părerea aiurea despre mine dacă nici măcar nu ma cunoști

| relian a răspuns (pentru Akahskbw191ut2):

"Nu înțeleg de ce îți dau cu părerea aiurea despre mine dacă nici măcar nu ma cunoști"

laughing laughing

| Brizbriz a răspuns:

O femeie, intre tine si saltea...hee hee
se spala "singura"

| Silviullet a răspuns:

Direct cearșaf, nu vad rostul la altceva dededupt, doar daca este pat cu arcuri si te deranjeaza poti pune o pătură dededupt