| deni5 a întrebat:

Pot sa mananc ciorba veche de 3 zile?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca a fost in frigider la o temperatura corespunzatoare, da. Eu mananc si dupa o saptamana.

| deni5 explică (pentru darrio2007):

Si mai esti viu?

| darrio2007 a răspuns (pentru deni5):

Tu ce crezi?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca a fost pastrata la frigider de ce nu?

| Adry05 a răspuns:

Eu am mai mâncat laughing) eventual poți s-o fierbi/să-i dai un clocot înainte s-o mănânci, ajută.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Da poti, cum sa nu poti. Poti sa mergi pana in Paris week-endul asta? Da poti, cum sa nu poti.

Intrebarea este daca e sanatos sa mananci si nu te afecteaza negativ acest lucru, ceea ce stiam dar nu am putut sa nu ironizez putin (scuze daca te-am ofensat intr-un fel sau altul).

Asa... indicat cred ca nu ar fi tocmai ok. Acum depinde de unde ai depozitat acea ciorba. Are mici bule de aer pe deasupra? La gust inteapa? Daca iti pare ca este asa sau nu are gust placut, nu manca. Insa daca a fost tinuta in frigider, acoperita si are gust bun, da. Poti sa o mananci atunci.

| Andreeush a răspuns:

Dacă ai ținut-o în frigider și nu s-a stricat atunci da, poți mânca.

| Sofer a răspuns:

Da, poti daca a fost pastrata la frigider. Incalzita si pofta buna.