| Andruu_6391 a întrebat:

se poate aprinde bradul natural de la calorifer?

Răspuns Câştigător
| KR0NSTADT a răspuns:

Imposibil. Temperatura este prea mică. Ar trebui să dai foc caloriferului, apoi să se aprindă și bradul.

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu, pentru ca nu este flacara deschisa. Dar risti sa iti cada multe ace de la brad, pentru ca se usuca din cauza caldurii. Incearca sa-l indepartezi de calorifer.

| Andruu_6391 explică (pentru darrio2007):

Dacă aș avea unde?

| darrio2007 a răspuns (pentru Andruu_6391):

Aici e problema.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Depinde! Daca este un calorifer electric si sar scantei... laughing Altfel, caloriferul obisnuit este incalzit doar cu apa calda care nu depaseste 60-65 de grade.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu! Bradul nu se poate aprinde de la un element cald, dar cu siguranta ii vor cadea acele, fiindca se usuca rapid daca sta langa calorifer.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Nu, ca apa din calorifer nu depaseste 95 de grade (ceva irealizabil la noi).

| zilog a răspuns:

Daca este calorifer cu apa de la centrala termica sigur nu se aprinde si profesorii tai ar trebui sa fie dati in judecata de catre societate si sa li-se cera despagubire ca au fost platiti de catre noi toti cetatenii acestei tări iar tu ai reusit să treci printr-o scoala fără ca să ti-se fi făcut un sistem de analiză a realității inconjurătoare cu puncte de referință care să te ajute să îti poți da singură seama de lucruri atât de simple. Dar nu ești tu de vină cu nimic ci profesorii ar trebui să își ceră scuze pentru că pot exista elevi care nu pot să analizeze singuri factorul de risc. asa ca până la urmă dupa ce ei isi cer scuse ar trebui in onoare cinste si demnitate sa isi faca sepucu toti o data!

| Adrian5575 a răspuns:

Nu se aprinde. Sa zicem ca are caloriferul 50-60 de grade si prin transfer de caldura bradul are sigur mai putine grade, deci nu are cum sa se aprinda.

| inflicted a răspuns:

Nicio sansa.

| geoor a răspuns:

Nu știu ce să zic, eu unul folosesc instalație cu beculețe și se aprinde dacă o bag în priză, nu la calorifer