| Roxyfrumy a întrebat:

Buna Seara. Am o intrebare.
Cine este pocait, cum se simte?
Cum e viata dupa ce ai facut o schimbare noua?

3 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Buna. Roxi; dupa ce te pocaiesti traiesti intr-un stres continuu. pentru ca vezi o gramada de nereguli si de lucruri care nu se potrivesc cu ce se spune; fratii nu vor sa discute sincer problemele, ei vor doar sa te incurajeze sa mergi la adunare in continuare; pastorii stiu cum sa iti adoarma constiinta, la nevoie schimba putin doctrina bisericii special pentru tine; cu toate astea nu vrei sa pleci, caci speri totusi sa fie ceva adevarat; intr-un cuvant pocaitii duc o viata de cosmar.

| QElenaBoghiu a răspuns:

Ai facut primul pas catre Dumnezeu si e bine, dar ca sa il cunosti mai mult pe El va trebui sa citesti sa studiezi si sa aplici ce spune Cuvantul Sau.
O sa vezi ca este foarte important sa ai partasie cu aceia care ii slujesc lui Isus
Dumnezeu iubeste unitatea

Te indemn sa nu iti fie rusine de Isus ci cheama-l in ajutor fi sincera in ce vrei sa faci, si spune-i toate framantarile tale fie ca sunt mici fie ca sunt mari, El are timp sa te asculte pentru ca te iubeste.

In biserica primara frati si surorile se adunau impreuna si toti staruiau in invatatura apostolilor data de Isus Hristos.
Deci o sa vezi din citatele biblice ca prezenta la biserica e foarte importanta

Ma bucur sa citesc intrebarea ta, imi aduce aminte de mine, si eu la fel ca si tine am simtit chemarea din partea lui Dumnezeu si mam pocait, parinti au fost de acord si chiar sau bucurat, dupa 3 ani, mama mea a luat si ia hotararea sa il primeasca pe Isus.
Astept si pe tatal meu, poate se va intoarce inainte de a fi tarziu.

In seara asta o sa ma rog pentru tine ca Dumnezeu sa iti dea putere sa faci o alegere buna.

Dumnezeu sa te binecuvinteze si sa iti deschida ochim minti ca sa vezi adevarul care este Hristos

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Draga mea, o singura sugestie am. Intai citeste Biblia. Iti vei da seama de multe. Apoi vei alege daca sa alegi sa crezi in Dumnezeu "al tau" sau cel descris de Biblie/biserica.