| ZaJaRRo a întrebat:

Buna seara, am și eu o problemă legată de brutarie și nu sunt lămurit din ce cauza se lasă painea in cuptor. Mentionez ca se trage usor si se pune și praf de ameliorator, un capacel sa fie de la făină de exemplu azi avea gust amar painea și a fost făcut și baton din același aluat și nu avèa gust amar, nu mai pâinea.

1 răspuns:
| romeo78 a răspuns:

Apă, sare, făină și maia.
Maiaua se face din puțină apă, drojdie, zahăr, sare.
De asemenea, maiaua se lasă la fermentat la răcoare, până degajă un miros parfumat, fructat.
Făina se cerne înainte de folosire și se verifică vizual să nu fie mucegăită.
Coca se lasă la dospit, apoi se modelează, iar se lasă la dospit, apoi înainte de a intra la copt, se crestează ușor și se umezește puțin.
Temperatura cuptorului la vreo 200-220 de grade.
Succes!
Iar, la baton s-a adăugat zahăr de aceea nu s-a mai simțit gustul de amar.