| lamasanustefan a întrebat:

Bună seara.
Ce parere aveti de vinul Cotnari?
E un vin bun pe care il vei bea la masa in familie etc?
Sau e un vin rau(o posârcă) pe care il bei in spatele blocului in loc de apa?
Rog seriozitate!

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cotnari este o podgorie de categorie medie.
Productia lor este destinata mai mult "clasei muncitoare", cu vinuri de calitate medie si relatin ieftine, accesibile.
Ca in orice podgorie cu vechime, si ei au cateva vinuri reusite, dar nu exceleaza cu medalii internationale obtinute.

| aditimus a răspuns:

Cotnari nu e vin.
Mergi pe Domeniile Isarescu daca vrei un vin bun este un Rosu pe la 47-50 de lei un vin deosebit.

| Werrich a răspuns:

Jidvei e del mai tare.