| MariaCrinaPopescu1233 a întrebat:

Buna seara, cum pot să scriu pe 10 foi concomitent? Adică să scriu doar o dată iar scrisul să se imprime încă pe 10 foi, fără imprimare.

19 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Le tragi la xerox după.

| MariaCrinaPopescu1233 explică (pentru suntserios):

Păi am spus fără să imprimantă sau xerox, așa scris de mână

| MariaCrinaPopescu1233 explică (pentru suntserios):

Am nevoie pentru școală că ne-a dat să scrie pe 10 foi lecția la geogra că juma din clasă n-o învățat în plus nici nu știu cu ce ajută pedeapsa asta și că SUNT LA LICEU

| MariaCrinaPopescu1233 explică (pentru suntserios):

Să scriem***

| suntserios a răspuns (pentru MariaCrinaPopescu1233):

Atunci pui mana și scrii de 10 ori

| dullcat a răspuns:

Exista un tip de hartie speciala, se numeste hartie indigo.O pui sub foaia pe care scrii lectia si apoi sub ea inca o foaie.In felul asta scrii 2 lectii odata. Insa din experienta mea se vede cand e scris real si cand e trecut prin aceasta hartie.
Mai mult de atat, ce ceri tu presupune un scris perfect identic pe 10 foi, care se va vedea de la posta, iar scrisul de mana nu are cum sa fie de fiecare data identic, nu suntem roboti.

| MariaCrinaPopescu1233 explică (pentru dullcat):

Dar nu trebuie să fie identic

| MariaCrinaPopescu1233 explică (pentru dullcat):

Vreau doar să scriu mai repede

| dullcat a răspuns (pentru MariaCrinaPopescu1233):

Imi pare rau sa te dezamagesc.Insa in timpul petrecut aici cred ca scriai deja 2 foi. Eu imi amintesc din liceu ca profesoara dicta foarte repede si scria inclusiv la tabla asa. laughing Poti cere cuiva din familie sa iti dicteze si astfel scrii mult mai repede decat daca ai sta tu sa scrii 3 cuvinte, verifici unde ai ramas si apoi iar continui sa scrii.

De asemenea, daca esti genul de persoana care scrie incet si mai frumos, cred ca poti face de data aceasta un compromis, sa scrii mai uratel dar mai repede.

| MariaCrinaPopescu1233 explică (pentru dullcat):

Am să încerc cu carioca dar sigur își va da seama

| MariaCrinaPopescu1233 explică (pentru MariaCrinaPopescu1233):

și să știi că am scris doar un sfert de foaie laughing

| dullcat a răspuns (pentru MariaCrinaPopescu1233):

Dar despre ce foi vorbim? A4? De caiet de geografie? De caiet normal dictando? Stiu ca pare foarte mult, insa daca te concentrezi fara distrageri, opresti netul etc, iti intri in mana si poti scrie destul de repede.

| MariaCrinaPopescu1233 explică (pentru dullcat):

Caiet dictando Dar mai am de studiat pentru examen și nu am timp crying

| dullcat a răspuns (pentru MariaCrinaPopescu1233):

Am inteles.Iesi de pe TPU si concentreaza-te pe invatat. Succes!

| MariaCrinaPopescu1233 explică (pentru dullcat):

Am luat o pauză

| Fatamuntilor a răspuns:

TOT in liceu eram si eu.Nu stiam formele de guvermant si am pusa sa scriu de mai multe ori.
Nu poti pacali profesorii prin metodele prezentate/ sugerate.E posibil sa isi dea seama.
Pune mana s scrie si ai grija sa nu se mai repete!

| HUAWEHUAWE a răspuns:

Cauti hartie indigo pe internet si comanzi sau la librarie

| MariaCrinaPopescu1233 explică (pentru HUAWEHUAWE):

Nu am timp.Trebuie pentru mâine

| CristianNorbert a răspuns (pentru MariaCrinaPopescu1233):

Nu te supăra, dar de atunci scriam si 100 foi. prea multe fițe aveti deja in cap, singura modalitate e tras la indigo. tu zici ca nu ai timp. ce ai vrea. sa ducem Dumnezeul pe Pamant sa scrie el?