| Calinm22 a întrebat:

Bună seara, eu cum sunt fumător fumez in casă și am observat că pe un perete s-au pus câteva pete negre de fum, oare știți cum as putea sa scot petele fara să trebuiască să revopsesc? Daca spăl cu apă călduță o să iasă petele? Sau o să se mânjească fumul mai tare?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Peretii trebuiesc zugraviti ca nu se pot spala asa usor, ramanad pete mai departe.
iar de fumat, pot fuma numai afara din casa, cum este si normal.

| RxTx a răspuns:

Vanish

Cel mai bun
Pe mone m-a scapat de mari probleme
Am luat dopul la o fata ne inceputa 26 ani și am murdarit o garsonieră intreagă
Asa că vanish.
Ma scapat din belea.
Orice pată dispare

Mai merge si cu apa oxigenata ca e mai ieftină

| Calinm22 explică (pentru RxTx):

Pai vanish nu e pentru spălat rufe?

| RxTx a răspuns (pentru Calinm22):

Da pe gresie si pe rosrurile dintre faiainta pentru prima data cu el si pe cantul de la sertarul din bucatarie dar lasa un cant ne dar si casa niste rosruri ne date

Spoi da pre langa jumatate de inteerupator
. apoi sterge jegul de pe langa o clanta dsr jumatate din el.
Apoi mergi la aragaz si spsls doar jumaatste de aragaz cu el

Sa vezi ce xurat ramane

Ru nu sm stiut niciodată ca chitul dintre gresia mea din bucatarie nu este negru

Si sm aflst ca de fapt era verzui sidefiu verde spre mov

De arunci mereu cand sm pete dau cu sps oxigenata sau perogen ca e mai ieftin sau vanish daca e o urgenta

Nai demult cumparam monitoare vechi si le reparam si aveau carcasa galbens de timp si o bagam in vanish si devenea alba ca noua