| Anonim103723 a întrebat:

Buna seara, in fiecare seara am o frica de orice, ba ca sunt sobolani, ba ca simt ca se aude ceva in casa si nu stiu ce sa fac, adica am o frica mare de intuneric...
Cum pot sa scap la faza cu sobolanii? Sunt la bloc la etajul 1 si chiar nu stiu de ce am frica mereu de intuneric, sfaturi?
Ps: nu vreau comentarii de genu lasa vrajeala hahaha ti-e frica etc

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Tine o veioza aprinsa in camera, noapte ma refer.
va trece frica asta, cand vei mai creste si vei vedea ca nu exista bau-bau sau alte spirite care sa te sperie, ele neexisand in realitate.

| Anonim103723 explică (pentru Violleta2022):

Nu mi e frica de monstrii, aud mereu suntete ciudate in casa

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cumperi o lampă de veghe care emite o lumină mică ți o lași aprinsă.

| gabicoo a răspuns:

Aduci o pisică.hee hee
Dar mai bine mergi la un psiholog. Există tratament pentru astfel fobii!

| AlleXuSS a răspuns (pentru gabicoo):

Crezi ca un psiholog ajuta? adica dai niste bani ca sa-ti zica ca asta e doar in capul tau. eu unul nu prea am asa mari increderi in psiholog in cazuri de genlaughing

| Anonim103723 explică (pentru gabicoo):

Am avut pisica, nu se acomodase de 3 zile si mieuna mereu

| Gigi777 a răspuns:

Daca pastrezi ordinea si curatenia in camera, nu cred ca o sa ai probleme cu sobolanii, dar poti sa soliciti un control pentru orice eventualitate.
Nu ai de ce sa te temi de intuneric pentru ca nu sta vreun monstru sa te urmareasca toata noptea cum dormi. Probabil aceasta teama provine de la filmele/jocurile horror. Te asigur ca nici un monstru pe care il vezi in filme/jocuri nu este real.
Si zgomotele alea din camera poate fi doar vantul sau vecinii care tropaiesc pe podea. Nu ai de ce sa-ti fie frica! Sanatate!

| Anonim103723 explică (pentru Gigi777):

Joc conflict of nations, minecraft si uneori brawlhalla, nu au chestii cu sange