| AntoniaMocanu1995 a întrebat:

Buna seara! Unde pot gasi sarmalute in foi de vita la care supermarket? Kaufland Profi Mega? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| StefanChriss a răspuns:

Buna! Gasesti si la conserva si la borcan la auchan, la carrefour si la mega image. Pretul variaza intre 7 si 14lei. Daca cauti pe google, o sa gasesti exact si de care si la care market.

11 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

De ce nu le faci tu, fiindcă le vei face mult mai gustoase... Sunt ușor de făcut. Dacă iti plac sărmălutele in foi de viță, atunci îți vor plăcea și sărmăluțele in frunze de ștevie, se prepară la fel, iar ștevia are frunza mai mare.
Ca să îți răspund la intrebare, cred că sunt și in Auchan, acolo unde, au la vitrină, mâncare gătită, fie pentru cine vrea să servească acolo, la mese, fie la pachet, pentru acasă. Faci comandă din timp...

| AntoniaMocanu1995 explică (pentru floresdemayo):

Nu ma pricep la sarmale. Daca comand marti e bine?

| floresdemayo a răspuns (pentru AntoniaMocanu1995):

Dacă poți, du-te mâine și intreabă. Poți lasa comanda și ti le aduce in ziua dorită (te ințelegi cu angajata din spatele tejghelei).
Pentru credibilitate (seriozitate) o să îti solicite un avans din suma totală. O să iti calculeze cât te costă, o să primesti un bon fiscal pentru suma achitată in avans si cu el te duci in ziua ridicarii comenzii si plătești restul de bani.
Si învață sa le faci, până te mărițiwinking. Sunt atat de multe tutoriale video pe Youtube, din care poti învăța.

| Zuzu1991 a răspuns:

Mergi in magazin, gasesti prima persoana in uniforma si intrebi
dar
eu le-am incercat, au un gust slabut si sunt scumpe a'li'dracu'
si evident ca au o tona de chimicale ca sa fie conservate
nu prea merita

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti fac eu cele mai bune sarmale de te lingi pe degete, nu cumpăra de alea uscate de la supermarket, mâncare pentru pisici.

| floresdemayo a răspuns (pentru anonim_4396):

Te ia și de bărbat, dacă nu taci.hee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La Auchan sau la Mega uneori.