| maphiotul a întrebat:

Buna.
Stiti careva precis,cu mixer normal cu palete metalice daca faci vinete se oxideaza, innegresc?
Sau trebuie neaparat cu palete de plastic?
Dar maioneza?
Mersii.

16 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca vrei sa iasa bine, tocirea vinetelor prajite le faci cu un cutit special de tocat, facut din LEMN.winking
Vinetele se pot toca si cu mixer cu cutite metalice, dar va avea total alt gust.
Maioneza se poate face cu lingura de lemn (manual) sau cu blenfer vertical, de mana.

Vinetele se innegresc (se oxideaza) daca stau mai multe zile, neacoperiti.
Este suficient sa bagi salata de vinete gata preparata in frigider si sa pui deasupra o farfurie (chiar si de plastic, de unica folosinta), ea se va pastra ca si proaspat, mai mule zile.
Totusi, recomand sa fie consumat inainte de o saptamana.

| maphiotul explică (pentru Bula):

Ok,mersihappy

| Bula a răspuns (pentru maphiotul):

Fiecare an prajim (in curte, pe o plita mare) cel putin 50kg vinete, pentru restul anului (le pastram portionate, in congelator, pentru salata happy ).

| maphiotul explică (pentru Bula):

Stiu,dar nu stiu daca are relevanta in legatura cu ce am intrebat eu.

| Bula a răspuns (pentru maphiotul):

A fost doar o mentiune suplimentara. happy

| dullcat a răspuns:

Maioneza iese foarte bine cu mixer vertical.

| Freya1 a răspuns:

Nu se oxidează.

Când faci maioneza poți alege stilul clasic, adică lingura de lemn și bol de plastic, mixer indiferent ca e metal sau plastic, sau mixerul vertical și din câte știu se face și mult mai repede.

Eu când fac vinete le toc cu ceva de lemn în general pentru a combate mitul de a le amarâ.
Iar când fac maioneza optez la mixer vertical sau chiar lingura de lemn. Mixerul clasic îmi pare ca îmi face maioneza prea slaba.
Iar în ea în general pun un pic de muștar ca să o fac un pic mai acrisoara.

| maphiotul explică (pentru Freya1):

Pai daca zici ca nu se oxideaza cu mixerul metalic de ce faci si vinetele si maioneza cu lingura de lemn? laughing

| Freya1 a răspuns (pentru maphiotul):

Vinetele le toc cu lemn pentru gustul lor (ce poate e un mit) nu pentru oxidare.
Iar maioneza nu o fac mereu cu lingura de lemn, am specificat ca îmi place stilul clasic doar ca nu o fac mereu asa.
Nu are treaba oxidarea aici, ci obisnuinta și gustul fiecăruia.

| Fatamuntilor a răspuns:

Eu vinetele le toc, dupa ce le-am copt cu mixer vertical. Dupa ce nu mai sunt bucatele, trec la cel normal pana ce cresste in volum
Mai nou si maioneza o fac cu mixerul vertical din ou intreg.Sunt tuturiale pe yutub
Nu am dat gres niciodata in ambele situatii!

| maphiotul explică (pentru Fatamuntilor):

Am inteles asta, dar cu mixer cu palete metalice sau de plastic?
Asta era intrebarea.
Nu am intrebat daca cu vertical sau cu orizontal scuze

| Fatamuntilor a răspuns (pentru maphiotul):

Metalice! nu se oxideaza!

| maphiotul explică (pentru Fatamuntilor):

Ok.mersi

| Dismally a răspuns:

Maioneza o poti face fara probleme, vinete nu am incercat.

| maphiotul explică (pentru Dismally):

Ok,vinetele mi-s mai importante.
Mersi

| 76843 a răspuns:

Nu se innegresc.
Spor la treaba!