| anonim_4396 a întrebat:

Știe cineva cum aș putea scoate o pata de alcool de pe o bluza deschisă la culoare? O tipa a vărsat Jagger pe bluza și am spălat-o de 2 ori dar fără rezultat. Ce pot face?

6 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Acea nu este pata, a distrus tesatura cumva. Nu vad ce ai putea sa faci.

| anonim_4396 explică (pentru Simpatic):

Observ că s-a luat în proporție de 50% dar un pic tot a mai rămas, chiar nu se mai poate face nimic?

| romeo78 a răspuns:

Nu se mai poate face nimic! Trebuie cumpărată altă bluză.
Alcoolul a ars țesătură și a distrus fibra sa.
Țesăturile din prezent sunt în majoritatea cazurilor, în prezent, 100% sintetice.

| anonim_4396 explică (pentru romeo78):

Julieta ți-a spus asta?

| romeo78 a răspuns (pentru anonim_4396):

Lucrez în o fabrică de confecții textile!
Concluzia o trageți singur!

| anonim_4396 explică (pentru romeo78):

Bafta tie! Mi-a ieșit pata happy laughing specialist