| MadaMadalina1234 a întrebat:

Acum cateva zile mi-am patat blugii negri de fond de ten dar greseala mea a fost sa-i dau direct la spalat si nu s-a luat acea pata care are aspect de var( blugii sunt negri)
si este fix in genunchi si nu prea as putea lipi un sticker sau sa cos ceva.
Se mai poate face ceva? Abia mi-am luat acei blugi si nu ma indur sa-i arunc la gunoi si nici nu prea imi place sa-i port asa pentru ca e destul de vizibila diferenta dintre genunchiul drept si cel stang. Daca nu pot scoate pata, macar sa gasesc o solutie sa ascund pata sau sa-i vopsesc cu ceva negru, habar n-am?happy

2 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

Incearca cu Fairy
https://youtu.be/Pm7sXMbpqos

| WhiteLife a răspuns:

Încearcă să-i duci la o spălătorie/curățătorie chimica, sau am văzut la supermarketul și DM un fel de șervețele ce le pui in haine când le speli, pentru a pronunța culoarea neagra (cred că am văzut undeva și ceva vopsea neagră, tot așa pentru haine, la spălat). N-am incercat niciodată, nu știu cum e sau daca rămân urme, dar poți întreba despre asta la o curățătorie daca ai drum.