| RaulBv a întrebat:

Bună, TPU! Am 13 ani și vin cu o întrebare: îmi puteți da câteva modalități de făcut bani?

2 răspunsuri:
| Cduncfujndf a răspuns:

E cam greu să faci bani la vârsta asta, nu prea poți, trebuie să ai cel puțin 16 ani să te poți angaja fără acordul părinților. Sau cel puțin 14 cu acordul lor.

| ȘtefaniaDeea0 a răspuns:

Bună! Ai putea să faci în felul următor: Să vorbești cu părinții tăi și de câte ori speli vasele să ți dea 5 lei (exemplu). Să vinzi lucruri vechi, jucării, etc. unor colegi sau pe ceva site uri de vânzări. Dacă ai animale (sau o pisicuță ) și să le spui al lor tăi să o ducă la montă ( să se împerecheze ) și să facă puiuți pe care să i vinzi. Să faci treabă la oameni în curte, sau să ai grijă de un animal, și să ți se dea bani. Fără muncă nu prea cum să câștigi bani, sau mă rog ai cum, dar muncind știi că ai câștigat banii tăi și că ești mândru de tine.