| cristianmihai1 a întrebat:

Am cumparat o pereche de adidasi acum o luna si a inceput sa se dezlipeasca panza de piele, va atasez poze. Cu ce pot lipi? Dau funda si daca exista cumva, cum trebuie sa aplic pe gaurica aceea?
https://imgur.com/6fLOHDk
https://imgur.com/FDfPuTk

8 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu știu ce să zic, poți incerca cu Shoe Glue (transparent) și aplică doar puțin (la inceput) să vezi ce rezultate obții.
http://www.dedeman.ro/....../p/5003735
Poți să îți duci adidașii și la o firmă de reparații încălțăminte, oricum nu te va costa mai mult de 10 lei.

| Simpatic a răspuns:

Chinezoii aia n-au facut treaba buna se pare.
daca ai bonul de achizitie sa stii ca de obicei incaltamintele au garantie 30 de zile, dar asta mai ales daca este cumparata dintr-un magazin mare cum ar fi intesport (si nu numai) si ai pastrat bonul plus nu au trecut cele 30 de zile.
daca au trecut cele 30 lasa-i asa si treci la pasul 2 lipirea cu super glue sau ceva mai de calitate.

| cristianmihai1 explică (pentru Simpatic):

Sunt din Intersport frate

| WhiteLife a răspuns:

Mergi cu ei la un cizmar/atelier de reparat pantofi si ii vor repara. Nu e scump, sigur găsești în oraș daca te interesezi happy

| Simpatic a răspuns (pentru WhiteLife):

Tu ai dreptate, dar aceasta este o meserie pe cale de disparitie precum cosariiwinking

| WhiteLife a răspuns (pentru Simpatic):

Totuși, se mai găsesc câțiva happy

| Simpatic a răspuns (pentru WhiteLife):

Da

| oz_1736 a răspuns:

Niciun tip de incaltaminte nu se lipeste cu superglue din cauza ca va crapa portiunea lipita. Se foloseste Aderom care este flexibil si se lipeste la cald. Daca nu mai si garantie du-te la un atelier sau cauta pe cineva care lucreaza intr-o fabrica de incaltamimte