Întrebare recomandată | UserFlore a întrebat:

Am inceput o dieta pentru a slabi si totusi am pofta de ceva dulce si nu vreau sa mananc ciocolata sau orice altceva care contine multe calorii. As vrea sa prepar singura ceva. Ce retete de prajituri sau deserturi fara prea multe calorii mi-ati recomanda?
Multumesc!

4 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Mananca fructe sau iaut indulcit cu miere sau pasta de fructe.

| Mihaela1964 a răspuns:

Salata de fructe, fara adaos de zahar, inghetata din iaurt, fructe si indulcitor.

| Seepty a răspuns:

Iti recomand sa prepari un cremes sau un chec, sunt foarte bune si nu au multe calori.

| Adrian97Adrian a răspuns:

Incearca mananci salate de fructe, sau un mar, o portocala, sau de asemenea ai putea face niste fursecuri sau ceva fara ciocolata.