| Panteraa a întrebat:

Am o nedumerire. Am foarte multe animalute de plus pe care as vrea sa le spal. E vreo problema daca le bag in masina de spalat pe toate? Se vor strica sau vor lasa culoare oare? Daca ati incercat si voi va rog sa imi spuneti. Multumesc!

3 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Eu am un urs urias care la-am primit cadou de la colegii de clasa cand am facut 18 ani. Era foarte murdar acum vreo 3 luni, am scos tot puful din el si l-am bagat in masina de spalat. Nu a patit nimic, e curat acum. Poti sa iti pui jucariile in masina de spalat, nu cred ca se stica.

| WhiteLife a răspuns:

Eu am spălat unul gri deschis cu unul crem și au fost ok. Dar poți încerca să cumperi șervețele din acelea pentru haine, care absorb culorile (se găsesc la orice supermarket).

| Rotazi a răspuns:

Depinde cu ce sunt umplute. S-ar putea deforma.
Depinde cum a fost vopsit acel plus. Ar putea iesi culoarea. Eu am patit cu haine din care nu as fi crezut ca iese.