| AlexAL275 a întrebat:

Bună TPU! Am o pereche de adidași adidas superstar. Cum i-aș putea spăla? Sunt în interior foarte murdari și au început să miroase nașpa + că botul mi s-a îngălbenit. Având în vedere că-s de piele nu cred că ar fi indicat să-i bag în mașina de spălat

1 răspuns:
| Beyou02 a răspuns:

Nu cred ca afectează dacă ii pui la mașină de spălat, dar din propria experienta îți pot spune ca se curata înăuntru, dar pe dinafara raman galbeni.
Dacă e sa ii speli la mână, ai doua variante, fie cumperi un gel de curățare pentru papucii sport albi și o periuță de la magazinele de încălțăminte, ca să le cureți exteriorul, fie acasă ii pui direct la înmuiat, ii cureți cu o perie și detergent în interior, iar pe dinafara cu praf de curățat (Ajax, tix) sa redevina albi. Sper sa le redai cumva culoarea. SPOR!