| Osana28352 a întrebat:

Am o problema, am incalzit firul care se baga in priza de la masina de spalat si i s-a topit plasticul care inveleste firele. Masina mai fonctioneaza? Dau funda

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, nu iti recomand sub nici o forma sa mai faci ceva cu acel stecher. Ar fi preferabil dupa mine sa chemi un electrician, cumperi un stecher tu de ceramica si ti-l inlocuieste el, va taia mufa, firele si etc, stie sigur ce are de facut, pentru ca daca faci POTI MURI! Nu te juca cu curentul electric, este extrem de periculos, cheama un electrician!

1 răspuns:
| untu a răspuns:

Scoateti din priza ca va face un scurt circuit si ia foc! Scoateti masina de spalat din functiune si inlocuiti cablul cu stecherul defect ori priza este defecta! Mai bine chemati tehnicianul de la serviceul autorizat de masini de spalat automat sau un electrician autorizat!