| Diana_Maria_Coman_1994 a întrebat:

Bună TPU!
Am o rugăminte, puteți să-mi spuneți cum să mă îngraș la picioare mai mult(parcă am două bețe)?
Adică, tot timpul când mănânc mă îngraș la burtă și la picioare îs superrr slabă.
Îmi puteți spune niște mâncăruri care te ajuta să te îngrași la picioare, vitamine, tratamente, orice?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Te ingrasi la burta doar, deoarece esti sendentara si nu faci sport.
Pune mana si fa sport, alearga macar si vei vedea ca, scade burta si se contureaza picioarele.
Vitaminele nu te ajuta sa te ingrasi, ele sunt bune sa-ti ridice/fortifica sistemul imunitar!
Iar mancarea trebuie sa fie una sanatoasa si regulata, formata din 3 parti egale: vegetale, carbohidrati si carne.
Intre cele 3 mese principale, se pot manca fructe, ca gustari.

| Adry05 a răspuns:

Fă-i exercitii cu greutăți cu accent pe zona picioarelor

| flixbuster a răspuns:

Ideea de ingrasare in sine este complet gresita. Nu vrei grasime pe picioare. Poate vrei sa-ti dezvolti musculatura - dar moderat, nu in stilul extrem al culturismului. Ghici ce trebuie in cazul acesta? Sport si exercitii speciale (asa poate dezvolti picioarele si aplatizezi burtica pentru un rezultat armonios). Nu cred ca mancarea e raspunsul la problema ta. Parerea mea.

| Meme10Memu a răspuns:

La picioare te vei ingrasa abia dupa ce te vei ingrasa la burta si gat ( gusa ). Picioarele se ingrasa printre ultimele parti ale corpului. Ma refer la gambe. La femei celulita reprezinta ingrasarea coapselor care se obtine destul de usor.