| 123gobiche456 a întrebat:

Bună TPU!
Aș vrea să mă apuc să fac aperitive la comandă pentru că mi se cere foarte des de la oamenii care au mai fost la petrecerile familiilor noastre unde eu mai fac aperitive dar nu știu cum se face corect...
Cum trebuie să cântăresc, cum stabilesc prețul, câte feluri sau cum?
Vă rog să mă ajutați!

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Poți să cântărești, să faci prețul, nu aceasta este problema. Problema este că nu ai voie să le faci la tine în bucătărie. Ai nevoie de spațiu aprobat de Sanepid și multe multe alte aprobări.

| Anonimul151 a răspuns (pentru sadrian46):

Dacă e igienic, în bucătăria personală, are voie sa facă. Aprobările se rezolvă, doar că durează, așa cum durează orice în țara asta.

Preferabil, ar fi să își facă o mică bucătărie tot în casă, dar să fie separată de bucătăria normală și restul.

| sadrian46 a răspuns (pentru Anonimul151):

Dacă e igienic, în bucătăria personală, are voie sa facă.
Igienic, dar trebuie să respecte condițiile de igienă și sanitare ale Sanepid, care sunt foarte stricte și nu sunt statisfăcute de o bucătărie obișnuită. Iar înafară de aceasta mai ai nevoie de un spațiu de păstrare a produselor cu care faci acele aperitive care să fie diferit de congelatorul tău. Tot ceea ce cere Sanepidul nu poți într-un apartament de bloc în care locuiești tu însuți cu familia.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu irosii timpul si banii ca sunt scumpe materialele, si muncesti mult si lumea nu dă bani sunt zgîrciti, ei vor aperitive gratis daca s-ar putea. Cel mai bine este sa suni o firma de catering care au bucatari calificati ei fac tot soiul de preparate si vezi cît te va costa aperitivele si imparti la cîti musafiri o sa ai si sa plateasca fiecare, dar daca sunt si oameni care promit ca vin si nu vin te alegi cu o paguba in buzunare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer nu mă pricep dar tu ești singura persoană care poti aprecia munca.Asa că pui intai pretul ingredientelor si apoi munca ta.Pentru vreo 4 ore de munca probabil o sută de lei.

| Anonimul151 a răspuns:

Bună. Nu trebuie să le cântărești pentru a stabili prețul.

Presupun că știi că la aperitive intră: Șnițele, chiftele, o frunză /două, de salată verde, roșii cherry, rulade, măsline, și optional mai poți pune ce vrei tu sau clientul.

Prețul, îl stabilești conform gramajului.

Adică Aperitiv mic ( nu o să pun cu gramaje ) - 50lei

Aperitiv mijlociu 85 lei

Aperitiv mare 110 lei

Preturile și denumirile le am pus informativ și doar ca exemplu

De aici o sa iti dai tu seama cam cât ar trebui să aibă fiecare aperitiv, în funcție de gramaj și cât ar trebui să coste.

Te poti informa și la restaurante care au aperitive. Vezi ce gramaje au, ce conțin, ce cantitate din fiecare etc, și așa îți vei face o idee.

Sper că te am ajutat!