| Animeking223 a întrebat:

Buna TPU as vrea sa-mi achizitionez un cuptor electric si nu stiu de care sa-mi cumpar, mi-ar prinde bine cateva sfaturi. Si as avea o intrebare cuptoarele electrice incorporabile se pot folosi de exemplu si daca nu ai mobila speciala, adica poti sa-l pozitionezi pe o masa sau un dulap? Multumesc in avans.

Răspuns Câştigător
| Februar30 a răspuns:

Dap, il poti pune unde ai nevoie, ca un cuptor cu microunde.
DeLonghi sunt bune, dar nu foarte accesibile la pret.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca este incorporabil inseamna ca se incorporeaza in mobila.

| mihai69 a răspuns:

Se poate folosi și fără mobilă, dar un corp pentru el nu e scump deloc.
Ca marcă, recomand Arctic. E ieftin, are 5 ani garanție (dacă îl înscrii online la extensia acesteia) și e chiar ok pentru o bucătărie obișnuită. Musai să fie un model cu ventilație, e foarte utilă.

| tzionut a răspuns:

Inainte de a achizitiona un cuptor electric, incorporabil sau nu verifica puterea consumata. Daca nu te pricepi roada un electrician sa verifice tipul cablului de la priza in care il vei monta.
Daca sectiunea cablului este mai mica decat puterea maxima absorbita vei avea surpriza ca ramai fara curent in bucatarie (cablul se topeste si se intrerupe) sau priza si cablurile iau foc...

| Februar30 a răspuns:

Scuze... nu am citit ca ai scris "incorporabile" laughing alea fac parte din mobila. Daca nu e incorporabil, il poti pune unde vrei.