| Erin28 a întrebat:

Buna TPU!
Ati incercat vreodata sa splati o pilota cu pene de gasca? Eu am una de foarte mult timp, pe care a facut-o bunica mea. Nu a fost curatata niciodata si mi se pare murdara. Daca ati incercat, ce rezultat ati avut? Toata lumea mi-a spus ca asa ceva nu se spala.

8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ba da se spala dar ai nevoie de masina de spalat mai mare ca daca cuva este mica nu intră, duo la nufarul si o curata ei profesional

| Wr3nch a răspuns:

Sunt curatatorii care se ocupa de produse de gen. Nu as incerca acasa.

| Erin28 explică (pentru Wr3nch):

Multumesc! O sa incerc.

| gabicoo a răspuns:

Nu încerca acasă mergi cu ea la o spălătorie profesionistă!

| dinaprilie a răspuns:

Aternativ stiu ca exista niste aparate cu aburi care pot spala mai "fara" apa.

| Erin28 explică (pentru dinaprilie):

Multumesc mult!
Vreau sa iau un aparat din acesta si pentru saltelele de pat.

| Vântulalb a răspuns:

Iar a raspuns CristiDinBucuresti care le stie pe toate... prost!
Am ascultat si eu candva pe unul ca el si am pierdut o haina. Haina de iarna, de munte, captusita cu puf de gasca. S-a facut, nici nu stiu cum sa-ti spun, ghem. Bineinteles ca volumul s-a micsorat, nu am avut ce salva.
Adevarat, penele nu se spala. Se spala doar panza in care sunt puse.
La spalatorie iti vor spune "pe raspunderea ta". Daca se strica, ramai fara nimic.
Am vazut mai nou ateliere care scarmana penele din perne. Nu stiu daca si din pilote. Pentru ca ei schimba si panza si o cos pe loc.

| Erin28 explică (pentru Vântulalb):

Multumesc mult!
O sa ma interesez!