| alle0508 a întrebat:

Bună TPU. Cam câte grame are o felie de pizza (prosciutto e funghi) de 50 cm împărțită în 8 felii? Ma poate ajuta cineva și cu un nr de calorii per felie?

4 răspunsuri:
| dinaprilie a răspuns:

Parca la pizza hut am vazut asa lista de info dwtaliate..ai cautat?

| isemilia a răspuns:

Da detalii. Ce ingrediente? De unde is ingredientele alea (ca un fel de carne (de exemplu) are x calorii si altul are y)? Ce sos pui? Cum tai feliile (egal sau nu)? Etc. Pe unele aplicatii iti mai apare un numar aproximativ de calorii, da la tine poate fi mai mult sau mai putin. Nimeni nu se poate apuca sa iti zica exact fiindca nu ai cum sa stii astfel de lucruri. Nu pot sti eu (si nici cel ce o face macar) fix ce ingrediente sunt, cate calorii are fiecare, cat nimeresti pe felie (ca se mai intampla sa fie parti cu aproape nimic pe ele si altele cu o tona de lucruri)

| nukeyly a răspuns:

Cand fiecare masa poate ajunge o problema de matematica atunci
poate ca sunt fericiti cei ce nu stiu, crede si nu cerceta.

ATENTIE!, FORMULA SUPREMA, NU DA CLIK :
https://www.google.com/......ps?/imgres

| Pichakchiu a răspuns:

500 de calorii pe felie