| gabriela5467 a întrebat:

Cum se poate curata un penar de urma unui stilou?

Răspuns Câştigător
| FoxyM a răspuns:

Salutare! Dacă cerneala e pe baza de apă atunci aceasta se ia prin următorii pași:
-Tamponarea petei cu un șervețel sau prosop uscat imediat după producerea ei pentru a îndepărta o parte din ea.
-Pune apă peste pată și continuă să tamponezi zona.Adaugă puțin detergent lichid și lasă-l să acționeze timp de 10 minute.
-Spală materialul cu apă călduță, la temperatură maximă recomandată în funcție de tipul țesăturii.