| anonim_4396 a întrebat:

Dau funda. Care fete stiu vreo reteta de prajitura care sa contina foi, suc de rosii, miere, nuca, gem si crema de gris sau smantana? Multumesc!

6 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Cred ca se numeste Albinuta (sau Albinita) si nu, nu am inventat-o eu laughing

Oricum nu cred ca e vorba de suc de rosii, poate ai inteles tu gresit.

| anonim_4396 explică (pentru Bondarel99):

Posibil... happy

| LPCTSTR a răspuns:

Dar și bărbații sunt buni bucatări!
De ce ne driscriminezi?

| anonim_4396 explică (pentru LPCTSTR):

Scuze, stiam ca femeile se priceap mai bine la facut dulciuri. Stiu ca si barbatii sunt buni bucatari happy Dar sotul meu nu prea, el numai cu sfaturi, iar practica ioc laughing Scuze inca o data. Nu am vrut intentionat sa fac discriminari happy

| LPCTSTR a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ca as vorbi la modul drastic/serios.
Zici ca vrei prajitura cu nuca si foi... Ei bine, iti propun sa prepari placinta cu nuca (este imposibil de buna).
Iti trebuie: foi, foarte mult miez de nuca si suc din lamaie (lamaie stoarsa).
Daca vrei, iti spun si modul de preparare (insa ma indoiesc ca nu il stii (este foarte simplu)).

| anonim_4396 explică (pentru LPCTSTR):

Ok. Prajitura de care o zici tu stiu cum se prepara, dar am cumparat ieri de la o patiserie o prajitura de foi care continea gem, cred ca crema de gris sau smantana si cred ca si crema de miere cu nuci sau caramel cu nuci si voiam sa o prepar si eu acasa dar nu stiu cum i se spune la prajitura. Si foile erau putin colorate, o culoare portocalie spre rosu asa, si de aceea am presupus ca au pus si sos de rosii in foi... Nu stiu exact