| sieupeaici1976 a întrebat:

Bună TPU.
De câteva zile apa de la robinet nu mai este asa calda ca în trecut. De la ce ar putea fi?
P. S. Am centrala

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Defecțiuni tehnice.

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Defectă centrala

| Zuzu1991 a răspuns:

La centrala ai o setare si poti sa o faci mai calda
e frig in ultima vreme, daca tevile de apa trec printr-o zona neincalzita si nu sunt izolate termic, atunci se racesc

| aditimus a răspuns:

Poate ai umblat la incalzirea apei?

| Apokales a răspuns:

Ai verificat presiunea apei de la centrala? Acel ac trebuie sa fie undeva pe la 1, 5.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la centrala vezi ca ai doua temperaturi acolo
Una e de la calorifere cealalta la apa calda de la robinet
Pui la 45 sau 50 de grade maxim acolo altfel te oparesti rau
In calorifere e bine minim 60 maxim 80

| KR0NSTADT a răspuns:

Dacă nu ai umblat la setări, este posibil ca schimbătorul de căldură să fie încărcat cu minerale, iar transferul de căldură de la flacără la apă să nu mai fie eficient.