| FanOfPostMalone a întrebat:

deci, ieri la scoala am folosit carioca neagră, și am pus o înapoi in penar, și i am pus capacul și am și verificat dacă cade, dar era pus bine. acum 30 de minute, mi am scos penarul din ghiozdan și avea 4 pete mari pe penar de carioca neagră. am deschis compartimentul cu carioci și carioca era deschisă și a pătat in mai multe părți. faza e ca anul trecut mi s-a întâmplat la fel doar ca cu carioca galbena și mi s-a făcut și ghiozdanul galben, (alt ghiozdan nu cel de acum), caietele galbene și tot. acum doar penarul mi s-a pătat. și chestia mai e ca mi s-a pătat anul trecut cu aceleași carioci de la bic doar ca astea de anul acesta sunt noi. Am dat cu clor, și pata nu se ia, se face mov și se întinde și mai mult. Nu am vanish. Penarul este de la Pepe Jeans cu 3 compartimente cu albastru și floricele. am dat pe acel penar 150 de lei și îl am de pe 11 septembrie de când a început scoala și nu mai vreau alt penar sa mi cumpăr eu fiind a8a nu o sa mi l mai schimb. Va rog ce sa fac?

2 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Uite cateva solutii pentru scoaterea petelor lasate de carioci/markere https://www.unica.ro/......ine-140584

| Violleta2022 a răspuns:

Carioca iese cu spirt medicinal, sau alcool tehnic.