| Mirabella95 a întrebat:

Buna TPU. M-am decis sa-mi iau un air fryer. Ideea e care e diferenta intre friteuza cu aer cald vs cuptorul traditional? Ca poti gati si in cuptor fara sa pui ulei. Care e diferenta? Si daca si a luat cineva si e multumit. Incerc sa mananc cat mai sanatos.dau funda

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

" Mirabella95 : M am decis sa-mi iau un air fryer... Incerc sa mananc cat mai sanatos"

felicitări, bine faci!

| mihai69 a răspuns:

Dacă ai cuptor cu ventilare, nu e cam nicio diferență. Doar că numai unele cuptoare electrice au această facilitate.

| daculliber a răspuns:

E o porcarie, mancarea iese uscata. Gatitul in cuptor nu-ți face nici un rau

| AdrianUrsut a răspuns:

Friteuza fara ulei este diferita fata de cuptorul electric in special datorita faptului ca in friteuza se gateste mult mai repede, dar este mai limitata ca feluri de mancare si cantitate.

Pentru o persoana care locuieste singura sau pentru un cuplu, friteuza este mai facila. Cartofii prajiti ies mai bine fata de cum ar iesi la cuptor si sunt o serie de mancaruri cu programe prestabilite care tind sa iasa mai bine si mai ales mai rapid la friteuza fara ulei

Friteuza cu aer cald si cuptorul electric sunt 2 lucruri diferite, fiecare cu beneficiile sale.

Pentru curiosi, o sa las si un top cu cele mai bune friteuze cu aer cald https://www.2pareri.ro/top/cea-mai-buna-friteuza-cu-aer-cald-fara-ulei/