| floriana08 a întrebat:

Buna TPU! M-am mutat in casa noua și vreau sa cumpăr niște flori. Orhidee (pentru geamuri pe pervarz)și ceva mai mare de pus in camera pe parchet. Însă când le cumpăr le-as schimba ghivecele in care vin cumparate, doar ca mi-e frica sa nu se usuce după. Sa cumpăr ghivece și sa pun florile direct cu ghiveciul loc in ghivece noi? Sau sa cumpar pământ și sa schimb cu tot?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca le schimbi ghivecele si le schimbi cu pamant cu tot nu se intampla nimic. Daca le pui in ghivece mai mari mai trebuie pamant.

| Catrice a răspuns:

Normal ca le schimbi ghiveciul, ala e doar temporar.

| mihaela000ela a răspuns:

Orice floare are povestea ei. atunci cand le cumperi, cere si explicatii, privind modul de ingrijire.