| AlexAL275 a întrebat:

Mi-am luat un ceas cu brățara metalică doar că este prea mare. Oare pot scurta brățara?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Unele bratari merg scurtate iar altele nu. Mergi la un ceasornicar si vei afla.

| WhiteLife a răspuns:

Îl duci la un ceasornicar din oraș, sau la magazinul de unde l-ai luat, sau la un magazin de ceasuri. Poate îți pot face contra cost, sau măcar te pot îndruma mai departe. Eu mi-am luat tot așa un ceas cu brățară metalica și l-am dus la un nenea ceasornicar, cred că nici 5 lei nu a costat să-mi dea vreo 3 chestii din alea jos.

| Denisa0954 a răspuns:

Dacă zalele sunt lipite practic unele de altele, nu o poti scurta, dar dacă sunt unite prin alta metoda decât lipirea atunci Da. Mergi la un ceasornicar

| AlexAL275 explică (pentru Denisa0954):

Îmi arată niște săgeți în jos. Presupun că se poate scurta brățara.