| robertagiuli95 a întrebat:

O intrebare pentru noi femeile.
Eu de obicei imi las sabotii albi de casa la usa de la intrare in apartament.Voi ce credeti? E bun sau nu acest sfat? Am vazut si pe celelalte si am zis sa va intreb.
E ok sfatul sau nu?

4 răspunsuri:
| goguPatent a răspuns:

Tu chiar intrebi pe internet unde sa iti lasi papucii de casa?

| robertagiuli95 explică (pentru goguPatent):

Dar ce are? Am cerut un sfat.

| Violleta2022 a răspuns:

Incaltamintea nu se lasa la usa, afara, in special daca stai la bloc, fiind un obicei de proasta crestere si totodata neigienic.

| Paendeo12 a răspuns:

Eu am un raft, la intrare, unde tin papucii pe care ii incaltam tot timpul (adica, ii interschimb in functie de sezon). Cand plec de acasa, inlocuiesc locul papucilor pe care ii incalt in ziua respectiva, cu papucii de casa, cand vin acasa, invers. Daca stai la bloc, nu as recomanda sa ii lasi la usa.