| Alexandru390 a întrebat:

Prietenul meu și-a achiziționat acest aragaz de la Altex dar nu are aprindere electrica. Adică nu știu dacă are. Îmi puteți spune dacă are și unde în găsesc? Am răsfoit tot manualul dar nu am găsit.

https://altex.ro/......CG210G1WA/

14 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Are ștecher sau nu?

| Alexandru390 explică (pentru sierra1):

Nu

| sierra1 a răspuns (pentru Alexandru390):

Ai răspunsul la intrebare!

| Alexandru390 explică (pentru sierra1):

Nu are niciun ștecher. E doar conectat la butelie. Nu știu de ce la specificații spune că are aprindere electrica

| sierra1 a răspuns (pentru Alexandru390):

Dacă n-are aia e, spor la gătit!

| Alexandru390 explică (pentru sierra1):

laughing
Mersi oricum

| sierra1 a răspuns (pentru Alexandru390):

Să fii iubit

| mihai69 a răspuns:

Se vede clar că nu are dacă citești manualul de utilizare:
https://www.electrolux-ui.com/......nLoad.aspx
Nici pe fișa tehnică nu spune că ar avea:
https://productinformation.electrolux.com/......E95FAECD7D
Faptul că pe unele pagini de prezentare scrie că ar avea este doar o eroare.

| Sofer a răspuns:

În specificați zice ca are. Dar nu are decât aprindere pe gaz.

| RobertMoon a răspuns:

Nu are, daca avea trebuia să aibă un buton mic în plus, iar daca n-are stercher e logic că nu intră curent în el pentru aprindere.

| cfrtobias a răspuns:

Http://prntscr.com/t55kvq cred ca acolo e buton

| RobertMoon a răspuns (pentru cfrtobias):

Ala e cuptorul.

| cfrtobias a răspuns (pentru RobertMoon):

Da am gresit acum dimineata mi-am dat seama unde is cele 4 acolo apasa mai tare si se aude alege 1 si apasa mai tare si se aude un sunet si intre timp modifica puterea la gaz cat timp apasa