| mistergiovany49 a întrebat:

Rama din metal ( nu stiu ce fel de metal ), a ochelarilor de vedere s-a rupt la una din lentile in partea de sus. Imi spune cineva cum ii pot repara acasa? Lipit, cositorit, sudat etc

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Le poti pune scotch, asa http://storage0.dms.mpinteractiv.ro/......sc2346.jpg
Glumesc.
Cu cositor n-o sa mearga. Poate cu ceva epoxy de metal. Rasina dinaia gen plastelina aia de 2 culori care pute urat si trebuie sa le amesteci.
Am uitat cum se numeste.
Sau cu super glue, dar ala e mizerabil si daca dai pe lentila, nu stiu cu ce se mai ia.
Cu solventi ceva, diluant.

| mistergiovany49 explică (pentru anonim_4396):

Buna Catalin! Te-a amuzat putin situatia mea, totusi am cerut sfaturi de forta majora! Sunt provizoriu cu serviciul intr-o zona rurala, rupta de civilizatie si nu am timp sa merg in primul oras sa schimb rama! Am rezolvat! Cum? ......COSITORIT! Si tine f bine! Neasteptat, totusi!

| anonim_4396 a răspuns (pentru mistergiovany49):

Ma mir, foarte bine ca ai rezolvat.

| vampyremisa a răspuns:

Decat sa te chinui si sa risti sa ii strici si mai tare, mai bine ii duci la clinica si ti-i rezolva gratuit, daca nu se poate nu face modificari, nu vor sta.

| AndreeaDeea002 a răspuns:

Nu se pot repara acasă. Ar fii mai bine sa ii duci la reparat