| ibaal a întrebat:

Buna,TPU
Spuneti-mi si mie,va rog, cum scot petele galbene de deodorant de pe camasile albe!? crying
P.S. Fara clor!

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Aici ai cateva articole cu cateva substante utile, in albirea rufelor:
https://www.eva.ro/......42263.html

https://www.divahair.ro/......_le_scoti! _

Am folosit sarea, bicarbonatul de sodiu, otetul si aspirina, de-a lungul timpului si toate au dat rezultate bune.
La imbracamintea cu pata mai veche, tratamentul necesita repetat de 2-3 ori, ca rufa sa iasa perfect alba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te iei dupa Ana, cred ca strici materialul de tot. Oricum, dansa mereu vorbeste in necunostiinta de cauza. Incearca prima varianta. Cea cu Venish. Vezi ca exista si Venish pentru rufe albe. Pe mine Venish niciodata nu m-a dezamagit.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca dupa atatia ani de vechime inca nu stii cum se munceste in unele firme din sectorul privat,atunci inseamna ca ai muncit degeaba. Sau ai muncit ca bugetar, la stat ( degeaba ). Mergi in birou, bei o cafeluta, mai joci pe PC, timpul trece si plecam acasa. Ma lasi cu textele acestea de adormit copii? Du-te si povesteste asta nepotilor. Ei poate te mai cred.

| valen71n a răspuns:

Incearca cu venish. Unele pete, cum ar fi cele de rugina ies cu sare de lamaie, pui sarea de lamaie pe pata, stropesti cu putina apa si lasi 1-2 ore si pata dispare. In cazul petelor de deodorant nu stiu daca functioneaza. Bafta!

| ibaal explică (pentru valen71n):

O sa incerc si cu sare de lamaie laughing
port foarte mult camasi albe si ale naibii dupa un timp se ingalbenesc la subrat crying nu stiu ce sa le mai faccrying
Am mai incercat si vanish pentru rufe albe...nimic straight face

| 8irina8 a răspuns:

Pune bicarbonat cu otet si un pic de apa pana se face crema, lasa sa actioneze(10 min) si apoi spala.