Întrebare recomandată | ContNmc7 a întrebat:

Stiti cumva cum pot scoate o pata de fond de ten de pe perete? Peretele fiind un galben pal. Dar de pe o bluza?

2 răspunsuri:
| Nirvanaaa a răspuns:

De pe o bluza se poate scoate cu acele pudre cum e Vanish care se pune pe pata respectiva.Cat despre perete având in vedere ca nu este alb, singurul lucru pe care îl poți face este sa vopsești din nou acea parte din perete sau sa pui un obiect de mobilier ce maschează acea zona.

| Marbea a răspuns:

Daca este var lavabil il speli cu apa si detergent de vase. De asemeni mai poti masca pata desenand ceva dragut pe perete sau acoperind cu un tablou sau alta decoratiune in functie de locul unde este.