| Alex1929386543 a întrebat:

Stiti cumva cum pot scoate pete de cerneala de pe o bluza alba?

4 răspunsuri:
| viavo a răspuns:

Salut! Cu alcool industrial apoi clatit cu apa rece in repetate randuri si apoi de 2 3 ori cu masina de spalat si clor la 90° daca rezista materialul

| Goddessss a răspuns:

Hey!
Nu prea se poate. Îneacă cu picul cu care ștergi cerneala de la stilou si după cu Vanish.
Daca nici cu Vanish nu merge, încearcă cu clor.
Cu clor exista șansa sa se extindă.
Doar încearcă...

| Alex1929386543 explică (pentru Goddessss):

Merci! Voi incerca.

| Goddessss a răspuns (pentru Alex1929386543):

Mai întâi cu picul. Eu am încercat si chiar merge, după ce rămâne puțin albastru, după sa pui Vanish.
Sigur se va duce.
Stai liniștită!