| Ronaldo_Ronaldo_1997 a întrebat:

Buna TPU;(sunt intr-o mare primejdie bunica a plecat la biserica si a lasat portofelul pe masa si avea vreo 75 de lei si mi-am luat ca sa iau cs go ca nu puteam strange asa repede banii si scoate particele le preot si pot muri eu nu vreau sa recunosc ca ma omoara in bataie sau ma duce la politie ce sa fac! Repede raspunsul funda

Răspuns Câştigător
| Takishima a răspuns:

E posibil sa patesti ceva pentru ca esti baiat educat si sti diferenta dintre bine si rau. Daca te nasteai salbatic cum sunt tiganii pe strada poate nuse prideau particele bunicii. Aia sunt salbatici. Tu nu esti. Sa nu mai furi, sa faci obicei ca o sa se prinda toate blestemele bunicii si saca nu se prinde de tine poate se prinde de fii tai daca iti urmeaza exemplul sa fure si ei. Acunm, sa nu te simti stramptorat si presat de bunica si sa incepi sa furi de la scoala sau din alt loc sa ii dai bunicii inapoi. Oricum daca recunosti in casa o sa iti reproseze bunica vreo doi ani pentru acelasi lucru si nu o sa mai aiba incredere in tine. O sa te vada ca un hot care poate sa repete gestul. O sa isi ascunda bine banii de acum inainte si nu o sa mai vezi nici de cadouri de Craciun. E bine sa nu dai vina pe nimeni. Dar nimeni nu a banuit de unde ai avut bani sa faci rost de cs go? Daca il lasi la vedere o sa te invinuie. Il ascunzi pana la Craciun si atunci ii spui ca ai facut rost de ei mergand cu colinda. Vezipe la prieteni cine cunoaste case unde ai putea duce gunoiul ca sa faci bani. Vinde desene. Fa ceva creativ. Daca esti baiat o sa te inteleaga prietenii si o sa faca cheta daca le explici. De obicei baietii sunt altruisti. Daca nu da la xerox foi cu desene de colorat si vindele cu mai mult. Fa bratari din ce gasesti de reciclat pe acasa. Gasesti tutoriale pe net. Piate faci video pe Youtube ecommerce cu cs go si faci bani cu asta doar ca iti trebuie card. Etc. Sa nu mai furi.

| Ronaldo_Ronaldo_1997 explică (pentru Takishima):

Mersi frate m-ai ajutat am facut 10 lei in 2 zile aproape nu vreau sa ii spun dar nu ma prinde ca nu recunosc si nu avea nevoie de banii aia ca are pensie 1000 de lei si nu e asa saraca traieste bine dar aveam nevoie de cs go ca ea nu ma imprumuta si faceam greu bani multi dar faza asta cu creativitatea mi se pare o idee excelenta funda!>3

| Takishima a răspuns (pentru Ronaldo_Ronaldo_1997):

Vrei sa spui ca ai mai luat bani de la mamaie sau ai facut rost de bani vanzand cv creativ?

| Ronaldo_Ronaldo_1997 explică (pentru Takishima):

Am facut bratari elastice am vandut carti care nu le mai citeam etc

| Takishima a răspuns (pentru Ronaldo_Ronaldo_1997):

Bravo, esti un geniu!

17 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Amuzant. Posteaza mai des poante de-astea. Dar sa stii ca nu e frumos sa furi, in special de la familie.

| Clorox a răspuns:

Vai de capul tau, crezi ca bunica ta a muncit toata viata doar ca sa-ti iei tu un joc?! Poate avea nevoie de banii aia, gandeste-te mai bine ce faci in viitor!
Daca te-ai referit ca-ti face bilet la morti si ti-e frica ca mori stai linistit, nu mori, doar ca ar trebui sa mori de rusine, eu nu as putea sa fac asta!

| Cinevacatoatalumea a răspuns (pentru Clorox):

Cum adica bilet la morti?

| Clorox a răspuns (pentru Cinevacatoatalumea):

Un fel de blesteme de ''mana dreapta''. Prea mult de explicat!

| Cinevacatoatalumea a răspuns (pentru Clorox):

Pare complicat daca imi trebuie explicatie pentru. explicatie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Moarte iti e iminenta. In exact 6 zile, 23 de ore, 11 minute si 4 secunde vei muri. Vezi ce se intampla daca furi? Eu zic sa iti petreci fericit ultimele zile de viata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Wow wow wow
stai chill copilas
in primul rand, de ce nu ti ai intrebat bunica daca te imprumuta? poate te imprumuta
in al doilea rand< stai linistit ca de murit nu mori si la politie nu cred ca te duce
spune-i bunicii tale ce tampenie ai facut ca poate te iarta si nu ajungeti la bataie sora cu moartea
daca minti o sa fie mai rau!
faza cu preotul nu am inteles-o
sper ca te am ajutat

| immaBeast a răspuns:

Sunt rau daca am inceput sa rad dupa ce am citit asta?
Copiii astia.

| AnaBejenaru a răspuns (pentru immaBeast):

I feel u dude

| AnaBejenaru a răspuns (pentru immaBeast):

Tu ai facut o greseala, copile.Trebuie sa iti asumi acest lucru, ce/cine te-a indemnat pe tine sa pui mana pe ce nu iti apartine?
Acum, suporta consecintele, nu ai ce sa faci.

| Charl a răspuns:

Du-te imprumutate de la prieteni si pune dai inapoi. Iti ceri iertare. Nu cred ca ai o bunica rea. La prieteni acum le dai cat poti de repede. Ajuti si tu pe cineva, la cumparaturi, la plimbat cainii,...