| floriana08 a întrebat:

Buna TPU! Voi ce ati alege? Un espresor cu capsule sau cu rasnita? Doresc sa achizitionez unul si nu stiu ce sa aleg… si de la ce brand sa fie cafeaua. Dolce gusto, tchibo cafisimo.

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cele mai bune aparate sunt cele care prajesc + macina + fac si cafeaua.
Sa nu-ti cumperi ieftin, in carcasa de plastic!

| haileewatson a răspuns:

Espressor in care pui cafea macinata, sau espressor mai avansat care iti macina singur cafeaua boabe. Logic. Ca si marci recomand DeLonghi.

| goguPatent a răspuns:

Daca îți iei cu capsule singurul care merita e Nesspreso. In rest cu cafea normala

| floriana08 explică (pentru goguPatent):

Si Nessproso nu este cafea normala? Pusa in capsule

| goguPatent a răspuns (pentru floriana08):

Mă rog, cafea normala mă refeream la boabe sau măcinată nu în capsule

| floriana08 explică (pentru goguPatent):

Am inteles.

| UserRo10 a răspuns:

Mie imi plac aparatele care macina pe loc. Simt eu o aroma aparte si un miros la macinare

| Andreidașchevici112 a răspuns:

Expresor cu râșniță. E gustul acela de cafea intensa