| Diana254 a întrebat:

Am o rugaminte maaare! Cine ma poate ajuta si pe mine sa-mi spuna o cofetarie buna in Bucuresti unde pot comanda un tort asemanator? Dau funda! Va multumesc! happy

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Scoate imaginea la imprimantă și du-te cu ea la cofetăria Armand ( str. Armand Călinescu 25, sect 2, București) și întreabă-i, dacă te pot ajuta. Ei au un catalog, unde găsești imagini, cu diverse modele de torturi. Ori, dacă nu, comanzi unul simplu, iar deasupra cumperi tu, individual, diverse sortimente Kinder, pentru a-l împodobi frumos. Ține mult și de imaginația ta! În acest caz, e necesar să prepari tu, încă un rând, de glazură de ciocolată (cred că se găsește și la plic, in hipermarketuri), pentru a putea "lipi" sotimentele (ouăle kinder, batoanele de ciocolată etc)
Uite, ca idee, ce dețin ei…
http://www.cofetariaarmand.ro/torturi-cu-ciocolata
http://www.cofetariaarmand.ro/torturi-pentru-majorat/page/1/30
Dar, sunt multe cofetării în București, care te-ar putea ajuta…

| Diana254 explică (pentru floresdemayo):

Multumesc mult! Tu ai mancat torturi de la aceasta cofetarie? Am nevoie de un tort de ciocolata si nu prea pricep pentru ca eu nu mananc decat cu fructe si trebuie sa-l fac cadou. Tocmai de asta intreb sad

| floresdemayo a răspuns (pentru Diana254):

Wow, ce cadou... Să se bucure de el! Nu le-am gustat, dar sunt sigură că sunt foarte delicioase, iar aspectul lor e minunat! În general, eu îmi fac singură torturile și prăjiturile, fiindcă mă pasionează. batting eyelashes

| Diana254 explică (pentru floresdemayo):

Multumesc mult! :*